Projektant wnętrz – jak nim zostać i jakie studia wybrać?

Próbując wybrać dla siebie jak najlepszą przyszłą drogę zawodową, raczej nikt nie powinien się kierować wyłącznie kwestiami zarobkowymi. To ważne, by zarabiać godne pieniądze, ale nie kosztem robienia czegoś, czego z całego serca się nienawidzi i czym kompletnie nie chce się zajmować.

Marzenie, aby zostać projektantem

Na szczęście przeciętny projektant wnętrz raczej jest zadowolony z tego, w jaki sposób pokierował swoją karierą. Raczej nie narzeka na zbyt ciężkie obowiązki, bo lubi się nimi zajmować, gdyż zwykle projektowanie wnętrz jest nie tylko jego pracą, ale przede wszystkim jest jego pasją. A co jeśli ktoś ma dylemat, czy w ogóle warto zostać projektantem wnętrz? W takim przypadku można zasugerować się poradnikiem na blogu www.tajemnice.pl. Jak więc kimś takim zostać? Jak samemu stać się profesjonalnym projektantem wnętrz? Czy do wykonywania tego zawodu niezbędne stają się jakieś studia, czy może można je sobie odpuścić i np. ukończyć wyłącznie jakiś kurs, by zaraz po nim przejść do aktywnej pracy i już we wczesnym wieku zacząć na siebie zarabiać i zacząć dbać o swoją karierę?

Czy trzeba ukończyć studia?

O dziwo studia nie są wcale konieczne. Co prawda tytuł architekta wnętrz przysługuje wyłącznie osobom po ukończonej specjalizacji z architektury wnętrz, ale już projektantem wnętrz można zostać nawet po miesięcznym kursie, a projektant wnętrz też jak najbardziej może się zajmować zarabianiem na projektowaniu wnętrz. Polskie prawo nie wskazuje bowiem na to, kto może, a kto nie może pobierać opłaty za przygotowywanie aranżacji.

Każdy, kto uważa, że jest w stanie to zrobić, jak najbardziej może spróbować swoich sił w tej pracy, bo istnieje szansa, iż okaże się, że jest ona dla niego wprost stworzona, a na studia w każdej chwili można jeszcze się udać, by zdobyć ten papierek i móc go zaprezentować potencjalnym klientom. Studia zawsze się zresztą przydają. To na nich przyszły projektant wnętrz może nauczyć się pewnych podstaw, które zdecydowanie pomogą mu wykonywać zawód w przyszłości. Sam talent to jednak nie wszystko. Nawet w architekturze spore znaczenie mają pewne umiejętności twarde, które trzeba po prostu jakoś zdobyć.